Házená Poděbrady

Starší žákyně odehrály povedený přípravný turnaj v Turnově

V neděli 25. února 2024 se družstvo starších žákyň zúčastnilo turnaj prvního přípravného turnaje v letošní roce, když přijalo pozvání na Přípravný turnaj do Turnova. Samotný turnaj se odehrál v místní útulné sportovní hale za účastí družstev Házená TJ Turnov, Sokol Bělá p.B., 1.SC Bohumín 98, DHK Pardubice, Házená Mělník, Lokomotiva Louny, Spartak Příbram a Házená Poděbrady. Tentokrát třináctičlenný dívčí poděbradský tým pod vedením trenéra Tomáše Vejvara si mohl poměřit své doposud získané herní dovednosti proti družstvům, která pravidelně hrají celostátní soutěže a nutno říci, že se vůbec neztratil. Systém turnaje byl následující, nejdříve se odehrály dvě čtyřčlenné skupiny a následně jednotlivé týmy podle umístění ve skupině, odehrály závěrečné utkání o konečné umístění.

Ve svém úvodním utkání nastoupil poděbradský tým, který byl složen z dívek ročníků 2009 až 2011, proti dobře známému družstvu Spartaku Příbram, se kterým se pravidelně utkávají v rámci Středočeské ligy a který v současné době je vedoucím družstvem krajské soutěže. A nutno poznamenat, že průběh celého utkání byl zcela vyrovnaný, když se skóre přelévalo z jedné strany nad druhou. Na konci byly přeci jen šťastnější naše soupeřky.

Ve druhém utkání turnaje narazili poděbradské starší žákyně na družstvo Bohumína, které disponovalo opravdu fyzicky disponovanými hráčkami a hlavně kvalitní brankařkou, která byla pro naše hráčky nepřekonatelná. I přes jasnou porážku, je třeba poděbradské dívky pochválit, že se proti tak kvalitnímu soupeři dokáží prosadit do střeleckých příležitostí. To poslední utkání ve skupině, ve kterém se utkali družstvem DHK Pardubice, mělo opět vyrovnanější průběh, čemuž obrovsky pomohla poděbradská brankářka Jana Pýchová, která tým opravdu podržela. Nicméně nezabránila třetí porážce ve skupině.

Poslední utkání na turnaji s družstvem Mělníka, bylo také utkání o konečné sedmé místo na turnaji. Utkání od počátku bylo jasně v režii Poděbradských starších žákyň, které opět podporované pěknými zákroky své brankařky jasně v utkání dominovaly.

Všechny zápasy lze opět hodnotit pouze pozitivně, holky mají v rámci těchto turnajů možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářkám děkujeme za reprezentaci našeho klubu a rodičům za podporu při sportování jejich dětí.

Sestava týmu a statistika Házená Poděbrady:

Jana Pýchova, Šárka Stará – Tereza Bartová (1 branka), Eliška Farkačová (3), Eliška Teperová (1), Anežka Thérová (18), Lucie Brožová (3), Barbora Kosinová (3), Elena Káninská (2), Kristýna Baumgartnerová, Nela Helekalová, Aneta Navrátilová (1), Adriana Skokanová (4)