Házená Poděbrady

Starší žákyně opět předvedly malé zlepšení

V sobotu 5. listopadu vyrazil poděbradský tým žákyň do Sedlčan, kde se zúčastnil již 4. kola Středočeské ligy starších žákyň. Středočeská liga starších žákyň má pro letošní sezónu celkem pět účastníků, když vedle týmu Házené Poděbrady se ligy dále účastní dívčí týmy Sparty Kutná Hora, Sokola Bělá p. B, Spartaku Příbram a Házené Mělník. Opět je nutno poznamenat, že tým poděbradský dívek je opravdový nováčkem soutěže a to vzhledem k věkovému deficitu a tak zkušenostem, když v průběhu této soutěže budou dívky nastupovat proti již velice zkušeným protivnicím.

Týmová rozcvička

Dalším velkým deficitem oproti svým soupeřkám jsou tréninkové podmínky, které bohužel v Poděbradech pozdních podzimních měsících jsou vůbec ideální. Ty určitě nejsou hodny města, které má v příští rok nosit titul „Evropské město sportu“. Přetlakové hala u základní školy TGM Žižkov stále není v dispozice k tréninkové činnosti celého klubu, takže více než stovka poděbradských házenkářek a házenkářů se musí připravovat na svá utkání ve velmi ztížených podmínkách a ve zkráceném časovém rámci.

Adriana Skokanová vždy s úsměvem

I přes tyto závažná fakta jsou nejdůležitějšími cíli pro tuto sezónu, zejména získávání tolik potřebných herních zkušeností, učení se novým věcem a v praxi vyzkoušet házenkářské dovednosti, které dívky získávají při tréninku. Bohužel trenérský tým ve složení Tomáš Vejvar a Oldřich Thér opět z důvodu nemoci, zranění či jiný důvodů nemohl pro tento turnaj počítat hned s trojicí dívek, Luisou Kociánovou, Anetou Navrátilovou a Michaelou Šmídovou, které týmu poděbradských dívek určitě chyběly.

Anežka Thérová alias Miami v akci

Čtvrtý turnaj soutěže uspořádalo družstvo Spartaku Příbram v sportovní hale Gymnázia v Sedlčanech. Zde je nutné poznamenat, že turnaj byl uspořádán v podmínkách, o kterých se našemu klubu při pořádání turnajů a tréninkové činnosti, může jenom zdát. Ty sice nejsou adekvátní dnešní době, nicméně vzhledem k raketově narůstající házenkářské členské základně věříme, že v budoucnu také poděbradské děti, které si oblíbily házenou, budou mít možnost předvádět své nabité házenkářské dovednosti na sportovištích s odpovídajícím zázemí.

souboj o míč Tereza Pospíšilová a Barbora Kosinová

V úvodní utkání se poděbradské žákyně střetli s domácím týmem Spartaku Příbram, a hned od začátku projevovala větší zkušenost a herní vyspělost kutnohorských dívek, nicméně na všech dívkách byl opět vidět velký herní posun, což konstatovali také trenéři soupeřek. Konečný výsledek 21:3, byl také důsledkem neproměňování jasných střeleckých možností z bezprostřední blízkosti brankařky soupeřek. O Poděbradské branky se v tomto utkání podělila trojice Barbora Kosinová, Eliška Teperová a Anežka Thérová.

Elena Káninská při střelbě

V druhém utkání byl soupeřem poděbradských dívek tým Sokola Bělá p.B. Tomto utkání se přeci jenom dokázaly poděbradské dívky více střelecky prosadit, když za výsledek 7:20 se brankově zapsala třikrát Anežka Thérová, dvakrát Adriana Skokanová a po jedné brance vstřelili shodně Eliška Farkačová a Tereza Pospíšilová. Také v tomto utkání poděbradská děvčata mnoho dobrých střeleckých možností neproměnila.

útočná akce Kristýny Baumgartnerové

V poslední utkání byla ještě více vidět herní vyzrálost dívek z týmu Házené Mělník, když obrovským faktorem byl také věkový rozdíl mezi dívkami z Poděbrad a jejich soupeřkami, který v některých případech je i tři roky. Tento soupeř v celé soutěži zatím nepoznal hořkost porážky, i přes tento fakt byl vidět oproti předchozímu střetnutí s těmito soupeřkami určitý progres a to zejména v herním projevu poděbradského týmu. O Poděbradské branky se v tomto utkání se postarala pouze Anežka Thérová.

L-únik Elišky Farkačové

Poděbradský tým v tomto turnaji nastoupil v sestavě, v brance s brankařskou dvojici Eliška Braunsteinová a Jana Pýchová. Dále v poli do jednotlivých utkání zasáhly a předvedly své doposud získané házenkářské dovednosti Kristýna Baumgartnerová, Andrea Brožová, Lucie Brožová, Eliška Farkačová, Nela Helekalová, Elena Káninská, Barbora Kosinová, Anička Mrázová, Tereza Pospíšilová, Adriana Skokanová, Eliška Teperová a Anežka Thérová.

Lucie Brožová v akci

Závěrem je také nutné poděkovat fandícím rodičům a dalším fanouškům, kteří v průběhu jednotlivých utkání vytvořili dívkám opravdu domácí kulisu. Tím však házenkářský den pro poděbradská děvčata neskončil, když večer většina týmu společně s více než stovkou poděbradských fanoušků házené navštívila utkání Evropského poháru mezi Duklou Praha a lucemburským Handball ESCH, které se uskutečnilo v kutnohorské hale Klimeška.

Eliška Teperová při střelbě

Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, vzhledem postupnému hernímu růstu a získávání zápasových zkušeností a také týmovému a kamarádskému přístupu celého poděbradského družstva. Dívky mají v rámci této soutěže možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit, nutno dodat, že to mají v této sezóně opravdu těžké. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářkám a děkujeme za reprezentaci našeho klubu.

Tréninkové a zápasové vybavení dívčího týmu klubu Házená Poděbrady bylo v roce 2022 pořízeno za podpory NADACE ČEZ