Házená Poděbrady

Středočeskou ligu přípravek miniházené pořádaly Poděbrady

V sobotu 27. 04. 2024 se uskutečnilo v Poděbradské městské sportovní hale Bios další jarní kolo Středočeské ligy přípravek miniházené. Do lázeňského města přijelo a turnaje se zúčastnilo celkem deset družstev. Dvě hřiště na miniházenou, která byla instalována na palubovce městské haly si tak mohly vyzkoušet děti tří družstev Házené Mělník a HC Kolín, a po jednom družstvu Jiskry Zruč n/S. a Sparty Kutná Hora. Domácí klub Házená Poděbrady do turnaje nasadil hned dva týmy. První tým byl vytvořen z dětí, které se házené věnují aktivně v klubu házená Poděbrady. Zato druhý poděbradský tým pod vedením trenérky klubu Hanky Vejvarové byl opravdu speciální, když byl sestaven celý z dětí z kroužku Poděbraďáček, který náš klub již třetím rokem organizuje u ZŠ TGM Poděbrady Žižkov. Děti si tak mohly vyzkoušet atmosféru opravdového turnaje miniházené. V úvodních duelech byla vidět na všech poděbradských dětech mírná nervozita. V dalších zápasech, kterých mimochodem každý tým odehrál na turnaji celkem šest, se postupně všechny děti zlepšovaly a to jak v útočné tak obranné fázi hry. Jak už bývá u poděbradských trenérů těchto kategorií pravidlem, všechny děti dostaly stejný herní prostor na hřišti a mohly si tak všechny utkání náležitě užít. Také na postu brankáře se postupně vystřídaly postupně téměř všechny děti obou poděbradských družstev. Za zmínku také stojí hlasitá podpora z řad rodičů a kamarádů malých poděbradských házenkářek a házenkářů v hledišti poděbradské městské sportovní haly. Velké poděkování také patří, již o něco zkušenějším hráčkám klubu Házená Poděbrady, jmenovitě, které opět vyzkoušeli roli rozhodčího.

Na konci turnaje všechny zúčastněná družstva obdržely od pořadatele turnaje zaslouženou sladkou odměnu.

Poděbradský tým číslo jedna do turnaje nastoupil ve složení: Lukáš Buldra, Rozárka Černá, Benedikt Kulich, Adéla Marhanová, Adam Mickerts, Martina Pokorná, Julie Šmelhausová, Jakub Vokál a Jiřina Žaloudková,

Za druhý poděbradský tým, který byl složen z děti z kroužku Poděbraďáček nastoupil: Mariana Feherová, Vítek Hanousek, Albert Chocholáč, Ondřej Nič, Jonáš Hnát, Klaudie Kulichová, David Feher, Daniel Vávra, Mykhailo Shapovalov a Leontýna Steklá.

Všem děkujeme za vynikající reprezentaci našeho klubu.

Další turnaj odehraje družstvo Přípravky 11.května 2024 v Kutné Hoře.