Házená Poděbrady

Také družstvo starších žáků zahájilo sezónu

V neděli 11.9.2022 zahájila nově vzniklá kategorie starších žáků klubu Házená Poděbrady svojí první sezónu. Šlo sice o nově vzniklou kategorii, avšak nešlo o nové hráče. Všichni hráči hráli již v předchozích sezónách v kategorii mladších žáků. Trenéři očekávali s napětím, jak se bude hráčům dařit mezi staršími soupeři. Hned na začátek můžeme ale napsat, že se hráči se nikterak soupeřů ve starší kategorii nezalekli.

Před zahájením turnaje se musel tým starších hráčů vypořádat s velkou marodkou. Hned čtyři hráči nemohli ze zdravotních důvodů do bojů zasáhnout. Tým tedy nastoupil pouze s jedním hráčem na střídání.

V prvním zápase narazili naši hráči na dobrého soupeře Házená Mělník. Hned od začátku drželi naši hráči se soupeřem krok. Mělník sice celou dobu vedl, ale náskok byl vždy maximálně o dva góly. Zápas byl hned od začátku poměrně tvrdý a soupeři si navzájem nic nedarovali. Poděbradští házenkáři v obraně přerušovali akce soupeře. To bylo fyzicky velmi náročné. Naštěstí si hráči z Poděbrad prošli před měsícem tvrdým soustředěním, kde je trenéři nijak nešetřili. Naběhali tam desítky kilometrů do kopce, nazvedali stovky kliků. Tato příprava se ukázala jako dobrá. Po celý zápas z ní čerpali síly, proti soupeři, který měl vice hráčů na střídání. Brankář Poděbrad ukázal své skvělé schopnosti a pochytal několik jasných příležitostí. Hráči i trenéři znova viděli, že na brankářskou jedničku Matěje Beneše se lze spolehnout. V poločase byl stav 8:6 pro Mělník. V druhém poločase pokračovali oba týmy v tvrdém náročném výkonu. Bohužel poděbradským střelcům se ne vždy dařilo správně zamířit při střele. Několik střel šlo do tyče nebo břevna, případně přímo do brankáře soupeře. Na konci zápasu se přeci jen podařilo soupeři trochu utéct, a tak výsledek zápasu 19:14 vyzněl pro mělnické. Přes prohru trenéři hráče chválili za nasazení a boj. Pěkný zápas ohodnotili i diváci potleskem po zápase.

Druhý zápas hráli naši házenkáři proti týmu TJ Kobylisy. Jejich výkon viděli v předchozím zápase proti Kolínu. Hra Kobylis byla taková, že si naši hráči hned od začátku věřili. Trenéři poradili hráčům, aby ve své obraně aktivně přistupovali k soupeři. Ten velmi často ztrácel míče. Toho naši hráči využívali do sytosti. Mnoho gólů, které nastříleli, bylo jednoduchých z rychlého útoku. Pokud již soupeř neztratil míč, naši hráči poměrně snadno přerušovali jeho akce. Nestálo je to zdaleka tolik sil jako proti Mělníku. Přes všechnu snahu soupeř přeci jen několika gólů dosáhl. Na takový úspěch poděbradští odpověděli velmi rychlou rozehrávkou, kterou také důsledně trénují. Než se soupeř stačil otočit rychlá rozehrávka obvykle skončila gólem poděbradských. Výsledek na konci zápasu hovoří za vše. Poděbrady vyhrály 34:10.

Za dva týdny jedou hráči na turnaj do Vršovic. Uvidíme, jak se jim bude dařit. Zprávy z těchto zápasů vám znova přineseme. Trenéři věří, že alespoň Jakub Procházka bude zdráv a podpoří tým. Bohužel druhý brankář Michal Daněk je dlouhodobě zraněný s kotníkem. Přejeme mu brzké uzdravení a věříme, že se brzy postaví mezi tři tyče. Stejně tak přeje tým brzké zotavení i dalším dvěma hráčům Vaškovi Synkovi a Davidu Matúškovi, jejichž výkony nutně potřebuje.

Do turnaje nastoupil tým Házená Poděbrady ve složení Matěj Beneš, Ondřej Beneš, Filip Málek, Šimon Škoch, David Macan, David Kadeřábek, Sebastian Martinec a Saša Evpak. Tým děkuje i třem poděbradským házenkářkám a přítomným rodičům, které povzbuzovali kluky svými hlasivkami.

Tým přijímá stále nové posily, které krásnou hru házená naučíme. Trénujeme každé pondělí a úterý od 17:30 a každý pátek od 17:00 na hřišti Základní školy TGM Žižkov.

Autor: Jiří Myslivec