Házená Poděbrady

Také mladší žáci zahájili jarní sezónu přípravným turnajem v Bělé p/Bezdězem

V neděli 27.2.2022 se po dlouhé době mladší žáci poděbradských házenkářů dočkali dalšího turnaje. Turnaj pod názvem Memorial Jiřího Ceháka se odehrál v krásné hale v Bělé pod Bezdězem za účasti družstev z Házená Poděbrady, Sokola Úvaly, Sokola Kostelec nad Labem,Handball Liberec a domácího týmu Sokola Bělá p. Bezdězem. Nově také vyzkoušely hru s počítáním skóre a nutno poznamenat, že tato změna nikoho z družstva vůbec nezaskočila. 

V prvním utkání se naši hráči střetli hned s domácím týmem. Po dlouhé turnajové pauze se naši hráči část prvního poločasu probouzeli, a tak soupeř ve skóre odskočil. Tým Bělé byl na úrovni našich hráčů a tak následně Poděbrady začaly náskok stahovat. Domácí tým si ale již vítězství 11:8 nenechal ujít. Kromě začátku utkání sehráli poděbradští házenkáři vyrovnaný zápas. V tomto zápase nastoupil poprvé i nový brankář Michal Daněk, který výrazně pomohl celému týmu ve stahování náskoku Bělé. Zároveň vytvořil s již tradičním brankářem Matějem Benešem výborný brankářský tandem.

V druhém utkání nastoupily Poděbrady proti již tradičnímu soupeři z Úval. Úvaly přijely v poměrně silném složení. Problém našich hráčů nejen v tomto zápase, ale v celém turnaji, bylo zrychlení v útoku. Zejména mladší hráči mají v tomto směru ještě co dohánět. Ačkoliv náš tým vstoupil do utkání vedením 2:0, zkušenější Úvaly postupně převzali režii utkání. Naši hráči navíc začali kupit technické chyby v podobě nepřesných přihrávek. Toho Úvaly využily k mnoha rychlým útokům. Výsledek zápasu byl nakonec 18:8.

Ve třetím utkání jsme nastoupili proti slabšímu týmu turnaje Kostelci na Labem. Poděbradští hráči tento tým přehráli v tréninkovém tempu a s chutí si zastříleli. Tým Kostelce starší hráči přehráli výrazně a mladší hráči také zápas kontrolovali. V tomto utkání se ukázal výborný brankářský tandem. Ve chvíli, kdy Matěj Beneš chytil nepříjemně střelu a potřeboval si chvilku odpočinout, ho Michal Daněk výborně zastoupil. Výsledek zápasu 17:13 mohl být výraznější, ale hráči si šetřili síly na závěrečný zápas s Libercem.

V posledním zápase nastoupili hráči proti velmi kvalitnímu týmu Liberce. Hráči byli trenéry upozorněni na poměrně tvrdou hru soupeře. Trenéři tým vyzvali, aby naši hráči hráli bojovně, ale hlavně férově. Díky této taktické přípravě, zejména starší hráči drželi s Libercem krok. I mladší hráči bojovali a soupeře se nelekli. Tvrdší způsob hry, se snažili soupeři vrátit podobnou hrou a hlavně pohybem před brankovištěm. Soupeř hrál systém obrany 3 – 3. Tím vznikaly možnosti využít méně zhuštěný prostor před brankovištěm. Zároveň tento systém obrany nutil naše hráče k přesné hře a minimalizování technických chyb. Výsledem zápasu byl nakonec 9:19, ale trenéři zejména pochválil hráče za bojovnost.

Celkově na turnaji se tým mladší žáků umístil na 4. místě.

Do turnaje nastoupili ve složení Matěj Beneš a Michal Daněk v brance, na spojkách Filip Málek, David Macan, Václav Synek, Sebastián Martinec, Šimon Škoch a Dan Urban, na pivotu již tradiční David Matúšek a nově i Adam Astrejka, na křídlech hráli Ondřej Beneš, Filip Urbánek a Anežka Thérová. Anežka chvíli zkoušela hrát i spojku. Tento post hraje v nově tvořícím se v týmu dívek a v utkáních smíšených týmů získává obrovské zkušenosti.

Turnaj ukázal naše nedostatky v čem je třeba se zlepšovat. Zároveň nám konečně uhasil touhu po dlouhé době hrát proti soupeřům.

Velké poděkování patří rodičům a fanouškům, kteří v průběhu turnaje tým hlasitě podporovali a myslíme, že i velice užili.