Házená Poděbrady

Také starší žáci odehráli svůj domácí turnaj

Autor: Jiří Myslivec

V neděli 21.5.2023 odehráli starší žáci klubu Házená Poděbrady 3 zápasy na domácím hřišti v Poděbradech. Tyto náročné zápasy sehráli všechny zúčastněné týmy v horkém počasí.

Na začátek čekal na naše hráče tým Sokola Úvaly B. Přesto, že se jedná o tým hrající na špici tabulky, náš tým se do něj pustil bez zábran. Proto se po úvodních minutách poděbradští házenkáři dostali do vedení až o 3 góly. Pak úvalští změnili systém obrany. Úvaly začali hrát vytaženou obranu. Přechod přes tento způsob obrany hráči na trénincích trénovali. Bohužel v reálném zápase se hráčům přechod nedařil. Nacvičené odblokování obránce spojky nedokázali používat a při strnulé rozehrávce docházelo k technickým chybám. Ty soupeř trestal rychlým útokem. Vítězství v zápase si tak připsali Úvaly v poměru 32:22

Ve druhém zápase nastoupili házenkáři Házené Poděbrady proti týmu SK Hudlice. Hudlice hráli standardní zataženou obranu 0:6. Při této obraně se dařilo kombinovat v útoku a připravovat pozici pro střelce ať už jím byl Petr Čížek nebo Filip Málek. V obraně se skvěl Filip Málek úspěšným přerušováním útočných akcí hráčky na levé spojce soupeře. Na pravé spojce soupeře se dařilo útočné akce soupeře eliminovat souhrou obránců. Zápas nakonec vyzněl v prospěch domácích hráčů 32:20.

Ve třetím zápase vzhledem k vyšším teplotám a úmornému slunci museli naši hráči vydolovat silou vůle zbytky sil, které po dvou zápasech měli. Soupeř Jiskra Zruč nad Sázavou hrál pouze druhé utkání. Trenér, vědom si způsobu hry soupeře, znova řešil, jak překonal vytaženou obranu. Po zkušenostech z prvního utkání požadoval trenér roztažení útočné lajny a uvolňování se jeden na jednoho bez míče. Bohužel se projevila nižší fyzická kondice našich hráčů. Proto rychlost našeho týmu nebyla dostatečná, a to ani v útoku tak ani v obraně. Tým se sice snažil, ale po dvou zápasech v nohách nakonec podlehl soupeři 34:29.

Do poloviny soutěže trenér dbal i na fyzickou přípravu hráčů i delšími běhy. Nakonec v trochu v této věci trochu polevil, což se při zápase projevilo. V další sezóně bude třeba nepolevit ve fyzické přípravě, protože ta rozhoduje tyto těžké zápasy.

V zápasech nastoupili v brance Matěj Beneš, na křídlech Erik Sidibe, Ondřej Beneš, v pivotu David Kadeřábek, Tomáš Modlík, na spojkách hráli Šimon Škoch, David Macan, Filip Málek, Petr Čížek a Sebastián Martinec. Trenér Jiří Myslivec.

Poslední dvoj utkání sezóny Středočeské ligy odehraje družstvo kategorie starších žáků 28. května v Hostivicích.