Házená Poděbrady

Třetí lednovou sobotu se v Poděbradech opět hrála miniházená

Jako třetí se v novém roce představila družstva mini a přípravky na domácím přípravném turnaji v Městské sportovní hale.

V sobotu 21. ledna 2023 pořádal házenkářský klub Házená Poděbrady první letošní přípravný turnaj miniházené. Turnaj, kterého se na dvou hřištích zúčastnilo celkem osm družstev, se hrál systémem každý s každým. Své doposud získané házenkářské dovednost mohly velkému počtu přítomných diváků a fanoušků předvést dvě smíšená družstva Sparty Kutná Hora, dvě chlapecká družstva Jiskry Zruč n./S., dívčí družstvo Házené Mělník.

Domácí trenéři do turnaje nasadili i přes velkou marodku celkem tři týmy. Tým označený jako Poděbrady 1 byl téměř celý vytvořen z nejmladších dívek domácího klubu. Družstva s označení Poděbrady 2 a Poděbrady 3 byly naopak komplet v chlapeckém obsazení.

Všechny tři družstva nejmenších poděbradských házenkářek a házenkářů, opět procházela celým turnajem velice úspěšně, když jejich hra měla neskutečně vzestupnou tendenci, co se týče postupného zlepšování jednotlivých herních dovedností. Velkou pochvalu za své výkony zaslouží děti z týmu Přípravky, kteří byli díky své bojovnosti rovnocennými soupeři všem zúčastněným družstvům. V průběhu všech utkáních dokázali svěřenci trenérů Tomáše Vejvara a Hanky Vejvarové opět vstřelit mnoho branek a na druhé straně předvedli poděbradští brankáři nespočet pěkných zákroků před zraky svých fanouškům z řad rodičů a kamarádů.

Opět v průběhu celého turnaje platilo pravidlo, že všechny děti dostaly „absolutně“ stejné prostor ve hře, když i na postu brankáře se postupně vystřídaly všechny děti. Na konci turnaje byly všechny zúčastněné týmy odměněny za předvedené výkony sladkou odměnou.

Velké poděkování patří také osmi dívkám a chlapcům z družstev staršího a mladšího žactva, Tereze Pospíšilové, Eleně Káninské, Nele Helekalové, Šimon Škochovi, Štěpánu Cíchovi, Adamu Bradnovi, Ondrovi Škopkovi a Eriku Sidibe, kteří se skvěle zhostili pozice rozhodčích a celý turnaje, tak mohl bez proběhnout problémů. Velký díky patří také Tomáši Černému, který se opět na jedničku zhostil funkce moderátora a časoměřiče. A také naší šikovné fotografce paní Zitě Bradnové.

Jednotlivé poděbradské týmy nastoupily v následujícím složení:

Házená Poděbrady 1:

Tereza Týmová, Barbora Víšová, Anežka Černá, Rozárka Černá, Hanka Čiháková, Bětka Mrázová, a jediný chlapec Matěj Černý

Házená Poděbrady 2:

Jakub Bradna, Kristian Macan, Petr Továrek, Jakub Síbrt, Filip Mansour, Martin Řehák

Házená Poděbrady 3:

Marek Bartoníček, Filip Svoboda, Jan Bulíček, Šimon Cícha, Antonín Loudil, Jakub Loudil, Maxmilián Kulich,

Všem dětem děkujeme za reprezentaci našeho klubu a rodičům za podporu v hledišti, kterým také děkujeme za podporu dětí při jejich sportování.

SONY DSC

PROGRAM TURNAJŮ Házená Poděbrady leden a únor 2023

28. 1. 2023 – turnaj přípravky 4+1 – Poděbrady – Městská sportovní hala

29. 1. 2023 – příprava s HC Kolín – Poděbrady – nafukovací hala Žižkov

25. 2 2023 – turnaj mladších žáků a žákyň – COP Nymburk – pořadatel Házená Poděbrady

Do házenkářského klubu stále probíhá celoroční nábor chlapců a dívek ročníků (2009 – 2015), více info na klubové webu www.hazenapodebrady.cz, případně tel. 603 343 096