Házená Poděbrady

Tým mladších žáků odehrál poslední letošní kolo Středočeské ligy ve Zruči n./S.

Na tým mladších žáků čekaly dva zápasy v pěkné házenkářské hale ve Zruči nad Sázavou. Tým přijel téměř v plném osazení a tak měli trenéři dostatek hráčů na střídaní na lavičce.

V prvním zápase nastoupili hráči proti týmu Kutné Hory. Trenéři sestavili dva šestky hráčů které pravidelně střídali v polovině každého poločasu. První šestka byla složena z hráčů, kteří hrají pouze soutěž mladších žáků. Druhá šestka byla složena z hráčů, kteří věkem stále přísluší maze mladší žáky, ale pravidelně nastupují i v zápasech starších žáků.

Celý tým podával týmový výkon. Všichni se snažili hrát jako jedno družstvo jak v útoku, tak i v obraně. V prvním poločase docházelo k chronickým nedostatkům jako jsou nepřesné nahrávky a nedokonalá střelba. Ty vedly k vedení soupeře po prvním poločase. Zároveň soupeř využíval menšího vzrůstu prvního brankáře a střílel pod břevno kam Adam nedosáhl. Druhý brankář, který kryl záda druhé šestce takové střeli snadno likvidoval. Trenéři v přestávce vytkli nedostatek a tlačili na lepší obranu. Hráči v druhém poločase si vzali k srdci rady trenérů. Výsledkem bylo to, že ve druhém poločase již soupeře přehrávali a zápas dovedli k vítězství.

Ve druhém zápase nastoupili proti slabšímu týmu z Libčic. Hned od začátku se hráči snažili vyvarovat se chyb i když ty se občas objevily. Přesto dokázali hráči soupeře jasně přehrát a zvítězit.

Náš tým si dobře zahrál. Vítězství v prvním zápase, které musel vybojovat, zvedlo týmu sebevědomí. Vítězství v obou zápasech oslavil tým dvěma láhvemi dětského šampaňského.

Tým nastoupil v brance s Adamem Bradnou a Matějem Benešem. V poli byli vidět Adam Pošík, Štěpán Cícha, Mikuláš Beran, Kristián Macan, Filip Urbánek, Vladimír Obrazcov, Ondřej Škopek, Ondřej Víša, Ondřej Beneš, Šimon Škoch, Daniel Urban, Saša Evpak a Iker Silva. Na lavičce byli jako trenéři Jiří Myslivec a Dalibor Macan. S technickou podporou pomohla Štěpánka Škochová.