Házená Poděbrady

Tým Přípravky a Poděbraďáčku zahájil nový rok turnajem na domácí půdě

V sobotu 27. 01. 2024 se uskutečnil v Poděbradské městské sportovní hale Bios letošní první turnaj miniházené 4+1 přípravek. Do lázeňského města přijelo a turnaje se zúčastnilo celkem družstev osm. Dvě hřiště na miniházenou, která byla instalována na palubovce městské haly si tak mohly vyzkoušet děti dvě družstva Házené Mělník, a po jednom družstvu Sparty Kutná Hora, SK Hudlic, Liberec Handball a 1.HC Pardubice.

Domácí klub Házená Poděbrady do turnaje nasadil hned dva týmy. První tým byl vytvořen z dětí, které se házené věnují aktivně v klubu házená Poděbrady. Zato druhý poděbradský tým byl opravdu speciální, když byl sestaven celý z dětí z kroužku Poděbraďáček, který náš klub opět otevřel v loňském roce u ZŠ TGM Poděbrady Žižkov. Děti si tak mohly vyzkoušet opět atmosféru opravdového turnaje miniházené, je velká škoda, že velký počet dětí se z důvodu nemoci nemohlo domácího turnaje zúčastnit.

V úvodních duelech byla vidět na všech poděbradských dětech mírná nervozita. V dalších zápasech, kterých mimochodem každý tým odehrál na turnaji celkem sedm, se postupně všechny děti zlepšovaly a to jak v útočné tak obranné fázi hry. Jak už bývá u poděbradských trenérů těchto kategorií pravidlem, všechny děti dostaly stejný herní prostor na hřišti a mohly si vstřelit svůj první opravdový gól. Také na postu brankáře se postupně vystřídaly postupně všechny děti obou poděbradských družstev. Za zmínku také ní stojí hlasitá podpora z řad rodičů a kamarádů malých poděbradských házenkářek a házenkářů v hledišti poděbradské městské sportovní haly. Velké poděkování také patří, již o něco zkušenějším hráčkám a hráčům a členům klubu Házená Poděbrady, jmenovitě Elišce Farkačové, Nele Helekalové, Janě Pýchové, Eleně Káninské, Petru Čížkovi, Davidu Macanovi, Kristianu Macanovi a Sašovi Evpakovi, kteří si opět vyzkoušeli roli rozhodčího a samozřejmě rodičům, kteří pomohly s organizací turnaje, a Mirce Cíchové, která vše řádně zfotodokumentovala.

Na konci turnaje všechny zúčastněná družstva obdržely od pořadatele turnaje zaslouženou sladkou odměnu.

Poděbradský tým číslo jedna do turnaje nastoupil ve složení: Adam Mickerts, Benedikt Kulich, Matyáš Matula, Matyáš Vinš, Filip Svoboda, Šimon Cícha a Maxmilián Kulich.

Za druhý poděbradský tým, který byl složen z děti z kroužku Poděbraďáček nastoupil: David Feher, Lukáš Buldra, Mykhailo Shapovalov, Leontýna Steklá, Filip Šprings, Klaudie Kulichová a Mariana Feherová.

Všem děkujeme za vynikající reprezentaci našeho klubu.

Do týmu Přípravky (r. 2015-2017) probíhá celoroční nábor dívek a chlapců. Více informací získáte na klubovém webu hazenapoděbrady.cz, případně tel. 603 343 096