Házená Poděbrady

Tým starších žáků odehrál další kolo ligy ve Vršovicích

V sobotu 23.9 odjel tým starších žáků sehrát další dvě soutěžní utkání do Prahy. Soupeřem jim byl tým Sokola Vršovic a Bělé pod Bezdězem. Stejně jako před dvěma týdny v domácím turnaji stále náš tým trápí velká marodka. Znova přijeli spolu s týmem starších žáků i tři mladší žáci, aby pomohli svým starším kamarádům. Po dvou letech se do družstva vrátila i silná posila v podobě Petra Čížka.

V prvním zápase nastoupili poděbradští proti domácímu týmu Vršovic. Zpočátku se snažil náš tým držet se soupeřem krok, ale přeci jenom se po určité době projevil věkový rozdíl. Zápas byl poměrně tvrdý, ale i tak se naši hráči snažili se v osobních soubojích neztratit. Zvláště Filip Málek se často dostával do soubojů, které byly na hraně pravidel. Rozhodčí i odměnili oba v prvním poločase dvou minutovým trestem. V druhé polovině jejich šarvátky gradovaly, až nakonec skončily červenou kartou pro Filipa. Naši hráči často střídaní drželi se soupeřem rychlost a v útoku se snažili i prorvat se k dobré střele. Obrana oproti předchozímu turnaji v Poděbradech, fungovala docela dobře, hráči si pomáhali, zajišťovali jeden druhého. Bohužel zkušenosti se soutěží starších žáků a i silové dispozice se nakonec projevily ve výsledku. Poděbradští prohráli 33:22. Výkon týmu byl ale slibný.

Ve druhém zápase nastoupili naši hráči pro tradičnímu soupeři z Bělé pod Bezdězem. Hráči Poděbrad nastoupili do utkání pomaleji. I brankář na začátku nepodával svůj nejlepší výkon. To se odrazilo na průběhu prvního poločasu, ve kterém hráči stále soupeře doháněli. Soupeř ale nikdy neodskočil o více jak dva góly. V poločase trenéři týmu pomalý výkon vytkli. Hráči ve druhém poločase zvýšili rychlost běhu, rozehrávky i soubojů jeden na jednoho. Brankáři se podařilo udělat dva dobré zásahy, což ho nakoplo k lepšímu výkonu. Ve druhém poločase se podařilo hráčům v opravdové bitvě stáhnout náskok Bělé až na vyrovnaný stav půl minuty před koncem. Ve snaze dát vítězný gól bohužel udělali technickou chybu, kterou soupeř potrestal vítězným gólem. Výkon ve druhém poločase, byl příslibem do dalších turnajů.

Již nyní se těší tým starších žáků na další utkání za dva týdny v Kolíně. Utkají se s týmem Kolína a Příbrami. Ve Vršovicích nastoupili poděbraďáci ve složení Filip Málek, Petr Čížek, Matěj Beneš, Ondřej Beneš, David Macan, Jakub Procházka, David Kadeřábek, Daniel Urban, Saša Evpak, Kristián Macan a Mikuláš Beran.

Tým stále přijímá nové zájemce o házenou. Stačí přijít na některý z našich tréninků na hřišti TGM Poděbrady Žižkov. Termíny tréninků jsou na webových stránkách klubu.