Házená Poděbrady

V 2.polovině července proběhl již tradiční příměstský sportovní tábor

Od pondělí 17.7 do pátka 28. 7. 2023 proběhly celkem 2. turnus týdenní turnusy již 6. ročníku příměstského sportovního tábora v Sokolovně Nymburk, který byl pořádán ve spolupráci se spřáteleným spolkem Házená Polabí.

Obou turnusů se zúčastnilo celkem 51 dětí, které se sportem vyloženě bavily. Postupně si mohly vyzkoušet miniházenou, volnočasové hry, minibasketbal, speciální atletický pětiboj společně, florbal, lezecké sporty pod vedení lezeckých instruktorů Sokola Nymburk, raketové sporty (stolní tenis, badminton, sort tenis), minigolf.

Zasoutěžili si mimo jiné v rychlosti střelby házenkářským míčem, střelbě na basketbalový koš a na úplný závěr je čekal dnes populární Spartan race. Děti během celého týdne nenudily, to samozřejmě platilo i pro nás trenéry.

Nově děti v rámci tábora navštívily Nymburskou hasičskou stanici a Obvodní oddělení říční policie v Nymburce, kde získaly opravdu velký přehled o práci hasičů a policistů.  V průběhu celého týdne se trenéři dětem snažili předat principy podle, kterých se náš klub Házená Poděbrady snaží řídit a které by dle našeho názoru měli být při výchově malých sportovců zcela standartní. Respekt k soupeři, spoluhráči a samozřejmě také všem ostatním, kteří se okolo daného sportu pohybují (trenéři, rozhodčí, diváci, atd.) Sebedůvěra každého sportovce a hlavně také Fair play. Již se všichni těšíme  na další rok, kdy bude již tradiční příměstský sportovní tábor, pokračovat 7. ročníkem.


Trenéři Házená Poděbrady