Házená Poděbrady

Žákyně odehrály svůj další soutěžní turnaj v Bělé p.B.

V sobotu 22. 10. 2022 se nově vytvořený dívčí tým žákyň zúčastnil dalšího již 3. kola Středočeské ligy starších žákyň, tedy soutěže, kde se utkávají pouze a jen dívčí týmy. Samotná soutěž – Středočeská liga starších žákyň má pro letošní sezónu celkem pět účastníků, když vedle Házené Poděbrady se ligy dále účastní dívčí týmy Sparty Kutná Hora, Sokola Bělá p. B, Spartaku Příbram a Házené Mělník. Opět je nutné poznamenat, že tým poděbradský dívek je opravdový nováčkem či benjamínkem soutěže a to zejména vzhledem k věkovému deficitu a téměř žádným herním zkušenostem. V průběhu této soutěže v letošním roce budou tak poděbradské dívky sbírat hlavně zkušenosti utkáních proti již velice zkušeným protivnicím. Proto hlavním úkolem trenérů pro nově tvořící se družstvo pro tuto sezónu bude získávání tolik potřebných zkušeností, učit se novým věcem a v praxi vyzkoušet házenkářské dovednosti, které získávají při tréninku.

Vzhledem k raketově narůstající „dívčí“ házenkářské členské základně byla do tohoto turnaje nominována hned šestnáctka poděbradských děvčat, které tak mohla opět získávat tolik potřebné zápasové zkušenosti. Bohužel i v tomto turnaji trenér Tomáš Vejvar nemohl z důvodu nemoci počítat kompletním týmem, když z výše uvedených důvodů chyběla Anička Mrázová.

Třetí turnaj soutěže uspořádalo družstvo Sokola Bělá p.B. ve své útulné házenkářské hale. Zde je nutné poznamenat, že turnaj byl uspořádán v podmínkách, o kterých se našemu klubu při pořádání turnajů a tréninkové činnosti, může jenom zdát. Ty sice nejsou adekvátní dnešní době, nicméně vzhledem k raketově narůstající házenkářské členské základně věříme, že v budoucnu také poděbradské děti, které si oblíbily házenou, budou mít možnost předvádět své nabité házenkářské dovednosti na sportovištích s odpovídajícím zázemí.

V úvodní utkání se Poděbradské žákyně střetly s týmem Házená Mělník a nutno poznamenat, že právě první utkání turnaje se svěřenkyním trenéra Tomáš Vejvar nejvíce povedlo, když proti zřejmě nejlepšímu týmu soutěže předvedlo velmi bojovný výkon. Konečný výsledek v poměru 18:6 pro Mělnické hráčky, díky sympatickému výkonu celého týmu potěšil i velké množství poděbradských fanoušků, zejména z řad rodičů.

Také v dalších dvou utkáních byla ještě více vidět herní vyzrálost dívek z týmů Sokola Bělá p. B a Sparty Kutná Hora, když obrovským faktorem byl také věkový rozdíl mezi dívkami z Poděbrad a jejich soupeřkami, který v některých případech je i tři roky. Nicméně výsledek utkání se Spartou Kutná Hora 14:6 v náš neprospěch, určitě posouvá náš tým o malý krůček dopředu.

V brance velice potěšila svými zákroky brankařská dvojice Jana Pýchová a Eliška Braunsteinová. V útočné fázi se dokázala nejvíce prosadit zejména Anežka Thérová s deseti brankami, mezi střelkyně se v celém turnaji zapsaly také Andrea Brožová, Barbora Kosinová a Eliška Teperová. Dále do jednotlivých utkání zasáhly a předvedly své doposud získané házenkářské dovednosti Tereza Pospíšilová, Luisa Kociánová, Adriana Skokanová, Aneta Navrátilová, Lucie Brožová, Michaela Šmídová, Eliška Farkačová, Kristýna Baumgartnerová, Elena Káninská, a Nela Helekalová.

Závěrem je také nutné poděkovat fandícím rodičům a dalším fanouškům, kteří v průběhu jednotlivých utkání vytvořili dívkám opravdu domácí kulisu.

Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, vzhledem postupnému hernímu růstu a získávání zápasových zkušeností a také týmovému a kamarádskému přístupu celého poděbradského družstva. Dívky mají v rámci této soutěže možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit, nutno dodat, že to budou mít v této sezóně opravdu těžké. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářkám a děkujeme za reprezentaci našeho klubu.


Tréninkové a zápasové vybavení dívčího týmu klubu Házená Poděbrady bylo v roce 2022 pořízeno za podpory NADACE ČEZ


Další turnaj Středočeské ligy starších žákyň sehrají poděbradské hráčky na domácí palubovce Spartaku Příbram

5. listopadu 2022 v Sedlčanech.