Házená Poděbrady

Žákyně odehrály svůj druhý jarní mistrovský turnaj v Sedlčanech

V sobotu 1.4.2023 pokračovala středočeská liga také pro naše (starší) žákyně, a to v dalekých Sedlčanech, kde pořádá své domácí utkání Spartak Příbram. Trenér Tomáš Vejvar pro druhé kolo mohl počítat se 14-ti člennou sestavou, když z různých důvodů postrádal z kompletní sestavy pouze trio Elena Káninská (zranění), Luisa Kociánová a Michaela Šmídová. Opět na naše žákyně čekaly souboje se staršími a zkušenějšími protihráčkami, nicméně platí, že tyto rozdíly se pomalu zmenšují a poděbradská děvčata se postupně zlepšují a získávají tolik potřebné herní zkušenosti do budoucí kariéry.

V první utkání poděbradské házenkářky narazily na nejlepší družstvo celé soutěže tým Mělníka, který opět potvrdil svoji dominanci a zkušenost, nicméně Poděbraďačky musí mrzet velký počet nevyužitých jasných brankových příležitostí. Za zmínku stojí také dva neproměněné sedmimetrové hody.

V druhé utkání na Sedlčanském turnaji na poděbradské dívky čekal další těžký soupeř, se kterým však již v průběhu soutěže dokázaly získat svůj první historický bod, tedy tým Sparta Kutná Hora. Tomu se však turnaj v Sedlčanech povedl na jedničku, když dokázal zvítězit ve vše utkáních a toto kolo jasně vyhrál. Naši dívkám utekl zejména začátek utkání, kdy soupeř nasadil své nejlepší hráčky, po prostřídání kutnohorským trenérem se hra přeci jenom více vyrovnala, Poděbraďačky se dokázaly gólově prosadit.
Posledním utkání turnaje byl naší soupeřem domácí tým Spartaku Příbram, kde hlavním faktorem konečného výsledku bylo proměňování střeleckých příležitostí. Pozitivum v tomto utkání je fakt, že děvčata dokáží dostat do jasných brankových příležitostí, nicméně v zakončení jim chyběla tolik potřebná síla pro kvalitně provedenou střelu. Příbramská brankařka měla v tomto utkání opravdu velkou úspěšnost zákroků a z poděbradského dívčího týmu ji dokázala překonat pouze Aneta z postu pivota.

Působení Poděbradský dívek v soutěži Středočeské ligy lze opět hodnotit pouze pozitivně. Holky se postupně zlepšují, když oproti začátku soutěže se dokáže brankově téměř celý tým. Dnes například zaznamenala svoji první branku v kariéře Krystýna Baumgartnerová. Více se dokážeme prosazovat z postu pivota, kde trio Aneta, Tereza a Barča zúročuje trénink navíc, který každý týden absolvuje společně se staršími a mladšími žáky.

Všem holkám děkujeme za repezentaci našeho klubu a těšíme se na další turnaj, který pořádá klub Sparta Kutná Hora 23. dubna 2023. NEVER GIVE UP