Házená Poděbrady

Žákyně zahájily jarní mistrovskou sezónu v Bělé p.B.

V sobotu 18. 3. 2023 se tým žákyň zúčastnil 1. jarního kola Středočeské ligy starších žákyň, tedy soutěže, kde se utkávají pouze a jen dívčí týmy. Samotná soutěž – Středočeská liga starších žákyň má pro letošní sezónu celkem pět účastníků, když vedle Házené Poděbrady se ligy dále účastní dívčí týmy Sparty Kutná Hora, Sokola Bělá p. B, Spartaku Příbram a Házené Mělník. Opět je nutné poznamenat, že tým poděbradský dívek je opravdový nováčkem či benjamínkem soutěže a to zejména vzhledem k věkovému deficitu a téměř žádným herním zkušenostem. V průběhu této soutěže v této sezóně budou tak poděbradské dívky sbírat hlavně zkušenosti utkáních proti již velice zkušeným protivnicím. Proto hlavním úkolem trenérů pro nově tvořící se družstvo pro tuto sezónu bude získávání tolik potřebných zkušeností, učit se novým věcem a v praxi vyzkoušet házenkářské dovednosti, které získávají při tréninku.

Vzhledem k raketově narůstající „dívčí“ házenkářské členské základně byla do tohoto turnaje nominována hned šestnáctka poděbradských děvčat, které tak mohly opět získávat tolik potřebné zápasové zkušenosti. Bohužel i v tomto turnaji trenér Tomáš Vejvar nemohl z důvodu nemoci nebo jiných důvodů počítat kompletním týmem, když chyběla hned trojice Eliška Teperová, Eliška Farkačová a Luisa Kociánová. V tomto turnaji si tak odbyla soutěžní premiéru ve „velké“ házené dvojice minižákyň Nikola Festová a Tereza Týmová.

První jarní turnaj soutěže uspořádalo družstvo Sokola Bělá p.B. ve své útulné házenkářské hale. Zde je nutné poznamenat, že turnaj byl uspořádán v podmínkách, o kterých se našemu klubu při pořádání turnajů a tréninkové činnosti, může jenom zdát. Ty sice nejsou adekvátní dnešní době, nicméně vzhledem k raketově narůstající házenkářské členské základně věříme, že v budoucnu také poděbradské děti, které si oblíbily házenou, budou mít možnost předvádět své nabité házenkářské dovednosti na sportovištích s odpovídajícím zázemí.

V úvodní utkání se Poděbradské žákyně střetly s týmem Příbrami a nutno poznamenat, že právě první utkání turnaje se svěřenkyním trenéra Tomáš Vejvar nejvíce povedlo, když proti zřejmě nejlepšímu týmu soutěže předvedlo velmi bojovný výkon. Konečný výsledek v poměru 12:5 pro příbramské hráčky, díky sympatickému výkonu celého týmu potěšil i velké množství poděbradských fanoušků, zejména z řad rodičů.

Také v dalších dvou utkáních byla ještě více vidět herní vyzrálost dívek z týmů Sokola Bělá p. B a Mělníka, když obrovským faktorem byl také věkový rozdíl mezi dívkami z Poděbrad a jejich soupeřkami, který v některých případech je i tři roky. Nicméně výsledky další utkání také ukázaly, kam se naše děvčata po podzimní časti posunula. Když zejména v obranné činnosti udělala velký pokrok.

V brance velice potěšila svými zákroky brankařská dvojice Jana Pýchová a Eliška Braunsteinová. V útočné fázi se dokázali prosadit zejména Anežka Thérová, Andrea Brožová a trio pivotek Barbora Kosinová, Aneta Navrátilová a Tereza Pospíšilová, na kterých je znát pravidelný úterní trénink navíc. Dále do jednotlivých utkání zasáhly a předvedly své doposud získané házenkářské dovednosti, Adriana Skokanová, Lucie Brožová, Michaela Šmídová, Kristýna Baumgartnerová, Elena Káninská, Nela Helekalová, Anna Mrázová, Nikola Festová a Tereza Týmová.

Závěrem je také nutné poděkovat fandícím rodičům a dalším fanouškům, kteří v průběhu jednotlivých utkání vytvořili dívkám opravdu domácí kulisu.

Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, vzhledem postupnému hernímu růstu a získávání zápasových zkušeností a také týmovému a kamarádskému přístupu celého poděbradského družstva. Dívky mají v rámci této soutěže možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit, nutno dodat, že to mají v této sezóně opravdu těžké. Ale již první jarní kolo trenérovi napovědělo, že celý tým jde správným směrem. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářkám a děkujeme za reprezentaci našeho klubu.

Další turnaj Středočeské ligy starších žákyň sehrají poděbradské hráčky na domácí palubovce Spartaku Příbram 1. dubna 2023 v Sedlčanech.