Házená Poděbrady

Závěrečné zápasy sezóny obou chlapeckých žákovských týmů

Autor: Jiří Myslivec

Na závěr sezóny odjeli oba chlapecké žákovské týmy klubu Házená Poděbrady na přátelské zápasy se stejně starými hráči do nedalekého Kolína. Zápasy se uskutečnili 13.6.2023 v Kolínské hale v Borkách. Hráči se na oba zápasy těšili. Nejdříve nastoupili mladší žáci a starší žáci je z hlediště podporovali. Po zápase si oba týmy role vyměnili a mladší žáci podporovali tým starších žáků.

V zápase mladších žáků měli v prvním poločase jasně navrch hráči Poděbrad. V útoku předváděli oproti svým soupeřům pohyblivější hru. V obranné činnosti je podporoval kvalitní výkon brankáře Mirka Braňky. Soupeř se přes obranu dostával velmi těžce a pokud se již dostal, Mirek předvedl mnoho dobrých zákroků. V útoku se dostávali do střeleckých příležitostí všichni hráči. Velmi aktivně v útoku operoval Štěpán Cícha, který se snažil často probít přes kolínskou obranu. Střelecky se snažil i na střední spojce Miki Beran, jeho střelba však často postrádala přesnost. Do druhého poločasu nastoupili poděbradští mladší žáci s výrazným náskokem a s druhým brankářem Adamem Bradnou. Druhý poločas však převzal soupeř iniciativu. Nakonec zápas skončil těsnou výhrou Poděbrad 16:15.

Ve druhém zápase nastoupili starší žáci. Zápas byl velmi vyrovnaný. Oba soupeři se tahali o vedení. Naši hráči se srdnatě bili o každý míč. V útoku opět předváděli svojí typickou nápaditou hru s mnoha různými kombinacemi, které nejsou secvičené jako signály, ale hráči zejména na spojkách je umí sehrát podle aktuální situace na hřišti. Zvláště u spojek platí, že určená pozice není dogma a může se v průběhu každého útoku měnit. Křídla umí dělat zmatek v soupeřově obraně svým sběhnutím. Trenér byl rád, že se začíná moci spolehnout i na druhé pravé křídlo Kristiana Malicha, který za svými spoluhráči nikterak nezaostával. Technika jeho střely, však stále potřebuje zlepšení. Během hry si poděbradští házenkáři opět mohli vyzkoušet hru v oslabení bez brankáře, kterou díky pozorné hře Cipíska zvládli bez inkasované branky. Obrana tentokrát opět trochu pokulhávala. Hráči pozdě přistupovali k soupeři a ten je dokázal obejít kličkou. Brankář Matěj Beneš předvedl svůj standardní výkon, ale blýskl se i některými opravdu mistrnými zákroky. Po celou dobu hry byl stav skóre vrovnaný. Ani jednomu soupeři se nedařilo získat výrazný náskok. 15 sekund před koncem Poděbrady prohrávali o jeden gól. V čase 19:50 srovnali skóre na 20:20, ale v poslední sekundě úspěšnou střelou strhl Kolín vítězství na svojí stranu

V zápasech nastoupili za mladší žáky Mirek Braňka, Adam Bradna, Ondra Škopek, Daniel Urban, Miki Beran, Štěpán Cícha, Jáchym Veselý, Ondřej Beneš (ten nastoupil i za starší žáky) a Filip Urbánek. Trenérsky vedl tým Dalibor Macan. Za starší žáky nastoupili Matěj Maty Beneš, Ondřej Beneš, Kristian Malich, Filip Málek, Šimon Škoch, Petr Čížek, Sebastian Martinec, David Macan, David Kadeřábek, Kuba Procházka. Na lavičce byl přítomen i zraněný Erik Sidibe. Jako trenér byl na střídačce Jirka Myslivec. Nyní nás již čekají již jen dva tréninky, pak tradiční trénink s rodiči na závěr sezóny. Po tom zakončení se rozjedeme na prázdniny, abychom se sešli 13. srpna již tradičně v Malé Úpě na soustředění.