Házená Poděbrady

V rámci poděbradské školní ligy miniházené se předávaly poháry a medaile

V pátek 10. 06. 2022 v 9:00 se v Poděbradské městské hale uskutečnilo 2. kolo čtvrtého ročníku Poděbradské školní ligy miniházené. Tentokrát měly děti oproti kolu předchozímu, možnost si zahrát na výsledek, tedy s počítáním skóre, další atraktivní novinkou byla ta skutečnost, že na konci každého utkání byly zahrávány nájezdy tzv. „shoot –out“. V každé utkání se tak rozdělovaly vždy tři body, dva body pro vítěze utkání a jeden pro vítěze nájezdů. Na konci turnaje byly, pak vždy tři nejlepší družstva každé kategorie odměněny pohárem a všechny zúčastněné děti obdržely originální medaili poděbradské školní ligy. Nutno poznamenat, že celá akce byla uspořádána za finanční podpory města Poděbrady.

Účastníky turnaje byly tentokrát tyto základní školy:

Základní škola T.G. Masaryka Poděbrady

Základní škola Václava Havla Poděbrady

Základní škola T.G. Masaryka Poděbrady – Žižkov

Základní škola Libice nad Cidlinou

Základní škola Letce Františka Nováka Sokoleč

Co je to Poděbradská školní liga miniházené?

               Je dlouhodobou soutěží v současné době 6 základních škol z Poděbrad a okolí v miniházené se zjednodušenými pravidly házené na zmenšeném hřišti (miniházené 4+1). Dlouhodobou soutěží se pro tyto účely rozumí seriál minimálně 4 turnajů (2 turnaje květen – červen, 2 turnaje říjen – prosinec) s účastí všech zúčastněných škol.

               Systém soutěže je stanoven tak, aby všechna školní družstva v průběhu soutěže sehrála stejný počet utkání s ostatními družstvy, nedohodnou-li se zúčastněné školy jinak. Přičemž dlouhodobá tabulka soutěže se nestavuje. Školní družstvo se skládá z libovolného počtu hráčů nebo hráček, nejméně by jich však mělo být 5. Při utkání se hráči mohou libovolně střídat. Na hřišti však jsou vždy pouze 4 hráči a jeden brankář. Družstva mohou být chlapecká, dívčí nebo smíšená. O přípravu školních družstev se starají tzv. Školní trenéři miniházené, kteří jsou metodických vedeni kvalifikovaným trenérem házené z místního sportovního klubu, který je garantem celého projektu Českého svazu házené školní ligy miniházené.

Druhé kolo 4. ročníku Poděbradské školní ligy miniházené se moc vydařilo. Na všech zúčastněných dětech byl opět vidět velký pokrok ve všech herních dovednostech, jen pro zajímavost v průběhu celého turnaje padlo úcty hodný 261 branek. Vítězi v kategorii starších 4-5. tříd se stali možná překvapivě žáci ZŠ TGM Poděbrady, nutno poznamenat, že to neměli vůbec lehké, když zejména děti ze ZŠ Václava Havla Poděbrady jim byli více než vyrovnaným soupeřem a skončili celkově na druhém místě. Vůbec se neztratili děti ZŠ Sokoleč, kteří jako nováček soutěže si odvezly krásné třetí místo. Čtvrté místo v kategorii starších získaly děti dalšího nováčka soutěže ze školy ZŠ TGM Poděbrady Žižkov, které si turnaj také moc užili. Na pátém místě turnaj zakončily žáci ZŠ Libice nad Cidlinou. V kategorii mladších 1-3. tříd v tomto kole PŠL zvítězily děti ze ZŠ Václava Havla Poděbrady, když o pouhý bod odsunuly na druhé místo děti nováčka soutěže ZŠ TGM Poděbrady – Žižkov a opravdu těsně získali pohár za 1. místo. Pohár za druhé místo tedy braly děti ze ZŠ TGM Žižkov Poděbrady a třetí ZŠ TGM Poděbrady.

Čtvrtý ročník Poděbradské školní ligy se uskutečňuje za finanční podpory města Poděbrady a poskytnutím zdravého občerstvení od společností TESCO, MILKO a BILLA.